Apidura

Genezą marki Apidura jest jeden z wyścigów ultra przez Afrykę - Tour Divide, w którym brała udział jedna z założycielek. Tori Fahey poszukiwała alternatywy dla sakw montowanych na bagażniki rowerowe. 

Dodatkowo chciała zwrócić uwagę na problem kompulsywnego konsumpcjonizmu. Łącząc swoje doświadczenie oraz filozofię less-waste, wraz z koleżanką stworzyły, nawet ten moment, jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek toreb rowerowych na świecie. 

 

Nazwa Apidura pochodzi od dwóch łacińskich słów Api - Pszczoła oraz Dura - wytrzymały, zatem torby Apidura można opisać jako wytrzymałe pszczoły, które jak wiemy lubią pracować.
Taka założenie przyświecała założycielkom tej Brytyjskiej marki - stworzyć lekki i wytrzymałe torby, które podołają nawet najcięższym wyprawą.

Marka Apidura od początku swojego istnienia wspiera czołowych zawodników zawodów typu ultra na świecie. Rezultatem jest między innymi zwycięstwo Austriaka Christoph’a Strasser’a w 4000 km wyścigu przez Europę. Angażuje się również w wiele rowerowych inicjatyw.

Czytaj dalej

Zostaw komentarz

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.